Fotorelacja z wystawy “200 lat temu w garderobie”

Zapraszamy do obejrzenia kilkunastu zdjęć z wystawy “200 lat temu w garderobie”, która odbyła się w sobotę 23 lutego w Pile podczas I Kongresu Kobiet północnej Wielkopolski. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem osób odwiedzających jak i mediów. Każdy ubiór został zaopatrzony, w krótki rys historyczny i podstawowe informacje na temat jego konstrukcji.

Na wydarzeniu pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anna Komorowskiej zaprezentowaliśmy oryginalne stroje z epoki jak i rekonstrukcje powstałe w pracowni.  Były to głównie stroje damskie z XIX wieku. Wśród prezentowanych ubiorów znajdowały się suknie damskie, zarówno codzienne jak i odświętne, takie jak suknia ślubna z końca XIX wieku (oryginał), czy codzienna z początku XIX wieku (rekonstrukcja). Ponadto zaprezentowaliśmy mało znane obecnie, a popularne w epoce, elementy bielizny.

W relacji również dekoracje ze studia dekoracji “LAWENDA” z Piły oraz piękne makramy w wykonaniu Pani Jolanty Surmy, które sąsiadowały z nami.

Kolejny pokaz prawdopodobnie odbędzie się w Bydgoszczy jednak szczegóły spotkania połączonego z warsztatami, które będą prowadzone przez Annę Moryto nie zostały jeszcze ustalone.  Dokładne informacje niedługo na naszym Facebooku lub stronie internetowej.