Bielizna

Suknia z okresu Żałoby Narodowej

Suknia z początku lat 60. XIX wieku. Składa się ze spódnicy oraz stanika z długą baskiną. Stanik wzorowany jest męskim … Zobacz»

Halka z haftami 1830r. – 1850r.

Halka typowa dla okresu 1830r. do 1850r. Została wykonana z białej bawełny. Jest bogato dekorowana haftem z motywami kwiatów. Do … Zobacz»

Komplet bielizny – halka i stanik na gorset 1880 r.

Bielizna została wykonana z bawełnianego płótna. Stanik na gorset wykończony jest delikatną koronką przy dekolcie i rękawach. Przód zapinany jest … Zobacz»

Gorset letni 1880 r.

Gorset przeznaczony do stroju letniego. Tkanina- siatka sprawia, że gorset jest bardziej przewiewny i dzięki temu bardziej komfortowy w noszeniu. … Zobacz»

Sznurówka i rogówka około 1730-1770 r.

Zestaw bielizny XVIII- wiecznej elegantki, elementy niezbędne aby nadać ciału i sukni odpowiedni dla panującej mody wygląd. Sznurówka – gorset … Zobacz»

Strój spacerowy 1897 r.

Wykonany w pracowni Stroje z Pasją strój historyczny jest typowym ubiorem damskim z końca XIX wieku. Składa się on ze … Zobacz»

Strój damski według mody holenderskiej z początku XVII wieku

Historyczny Strój damski według mody holenderskiej z początku XVII wieku.

Strój historyczny prezentuje charakterystyczny typ zamożnego ubioru kobiecego znany z licznych obrazów duńskiego barokowego malarstwa. Ubiór składa się z kilku … Zobacz»

Gorset lata 40-te XIX w.

Krój gorsetu został opracowany w oparciu o zachowany egzemplarz znajdujący się obecnie w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. … Zobacz»

Gorset ok.1880r.

Krój gorsetu opracowany został w oparciu o informacje oraz kroje z magazynów z przełomu 70-tych i 80-tych XIX wieku. Jest … Zobacz»

Suknia damska 1823r.

Suknia wzorowana jest na stroju zamieszczonym we francuskim magazynie „LE JOURNAL DES DAMES et DES MODES” z 15 listopada 1823r. … Zobacz»