Zamówienia

1. Ustalenie szczegółów.


Posiadamy sporą bazę projektów, żeby jednak najlepiej dopasować się do Państwa potrzeb, prosimy o przesłanie wzoru stroju, który miałby być wykonany lub, na którym mielibyśmy się opierać. Może to być zdjęcie, rycina lub rysunek. W przypadku braku ilustracji prosimy o przesłanie opisu. Powinien on być w miarę możliwości dokładny i precyzować przeznaczenie stroju, czy ma to być ubiór codzienny, odświętny, do noszenia, czy do wystawienia w witrynie np. w muzeum. Informacje takie ułatwiają nam przygotowanie odpowiedniego projektu.
Stroje do połowy XIX wieku mogą być wykonane w całości ręcznie lub w wersji ekonomicznej-techniką mieszaną. W tym przypadku szwy konstrukcyjne wykonywane są maszynowo, a wykończenia ręcznie. Stroje od drugiej połowy XIX wieku w większości wykonywane są maszynowo.
Prosimy mieć na uwadze, że bez względu na zastosowaną technikę wszystkie stroje są dużo delikatniejsze niż współczesne i wymagają więcej troski w utrzymaniu.
Krój ubrań opieramy na oryginalnych wzorach, przez co gotowy strój, w niektórych przypadkach, może nie być komfortowym ubiorem, do jakiego jesteśmy obecnie przyzwyczajeni. Prosimy o zapoznanie się z charakterem stroju, który ma być odtworzony, w razie jakichkolwiek pytań, prosimy do nas napisać. Chętnie odpowiemy.

2. Zdjęcie miary i dobór materiałów.


Tkaniny dobieramy na życzenie klienta uwzględniając jednak charakter stroju oraz specyfikę epoki, którą będzie on reprezentował.
Do zdjęcia miary oraz na przymiarki zapraszamy do pracowni do Skórzewa koło Poznania. Jeżeli jednak nie mogą Państwo spotkać się z nami osobiście, instrukcję do pobrania miary przesyłamy mailowo. Jest ona ułożona w sposób przejrzysty i łatwo przeprowadzi Państwa przez proces zbierania wymiarów. W przypadku, gdy ubiór będzie prezentowany na manekinie, prosimy o przesłanie rozmiaru i typu manekina.

3. Realizacja zamówienia i gotowy strój historyczny.


Ze względu na wysoką cenę materiałów i dodatków potrzebnych do uszycia większości strojów historycznych wymagamy przedpłaty w wysokości 30% – 60% wartości zamówienia.
Po skończeniu prac nad strojem, a po otrzymaniu wpłaty całości wartości zamówienia wysyłamy strój wybranym kurierem lub, w niektórych przypadkach, pocztą.
Ubrania owijane są w bibułę bezkwasową i zapakowane w kartony. Paczki, przed wilgocią, dodatkowo zabezpieczane są folią.
Po przymierzeniu stroju koniecznie skontaktuj się z nami – wysłuchamy Twoich uwag i opinii.