Stroje Damskie

Galeria wykonanych w naszej pracowni damskich strojów historycznych

Suknia letnia 1897r.

Suknia została wykonana na podstawie wzoru z hiszpańskiego magazynu El Salon de la Moda z 1897 roku. Jest to toaleta … Zobacz»

Suknia dworska około 1665-1670r.

Kolejna odsłona sukni z drugiej połowy XVII wieku. Strój jest wzorowany na francuskich ubiorach dworskich. Składa się z trzech elementów: … Zobacz»

Suknia 1810-1820r.

Prezentujemy elegancką suknię z początku XIX wieku. Suknia ma dwuczęściowe rękawy, małą bufkę oraz długi wąski rękaw, który można odpruć … Zobacz»

Strój dzienny lata 40. XIX wieku

W latach 40. codzienny strój damski był bardzo skromny i stonowany. Ramiona wąskie i nieco opadające. mocno podkreślona szczupła talia … Zobacz»

Suknia balowa ok. 1797-1800r.

Prezentowana suknia wykonana jest na wzór sukni końca XVIII wieku. Składa się z otwartej sukni wierzchniej z trenem oraz sukni … Zobacz»

Suknia żałobna 1861r.

Prezentowana suknia jest strojem żałobnym z początku lat 60. Na ziemiach polskich był to czas obfitujący w liczne niepokoje. Po … Zobacz»

Suknia haftowana ok. 1797-1800r.

Prezentowana suknia została wykonana na wzór sukni z muzeum z Bath. Składa się z sukni wierzchniej z trenem i spodniej … Zobacz»

Stroje rodziny z lat 90-tych XIX wieku

Marynarski mundurek chłopięcy został wykonany z granatowej tkaniny wełnianej. Kurtka ma charakterystyczny marynarski kołnierz obszyty trzema rzędami granatowej wstążki jest … Zobacz»

Amazonka z czerwonego sukna 1870r.

Model amazonki pochodzi z francuskiego magazynu dla kobiet „ La Mode Illustree” . Został opublikowany wraz z uproszczonym wykrojem w … Zobacz»

Suknia Empirowa 1823r.

Suknia empirowa 1823 r. Prezentowana suknia została wykonana na wzór sukni z 1823 r. znajdującej się w kolekcji Snowshill Wade Costume … Zobacz»