Stroje Męskie

Galeria wykonanych w naszej pracowni męskich strojów historycznych. Rekonstrukcje strojów dla mężczyzn poczynając od renesansu i baroku, kończąc na XX wieku. Żupany, płaszcze, surduty oraz mundury historyczne wraz z koszulami i spodniami oraz bielizną wykorzystywane są przez odbiorców prywatnych oraz muzea w całej Europie.

Żupan z opalizującego brokatu

Żupan wykonany z brokatu w opalizującym białym kolorze. Guzy lite dekorują przód i rękawy żupana. Żupan jest obszyty białym sznureczkiem. … Zobacz»

Strój kardynała koniec XVII wieku

Prezentowany strój składa się z sutanny, mucet, piuski oraz rokiety. Szaty wykonano na podstawie porterów oraz zachowanych oryginalnych elementów stroju … Zobacz»

Strój męski lata 60. XVIII wieku

Ubiór składa się z koszuli, długiej kamizelki, justaucorps oraz krótkich spodni- cullote. Justaucorps wykonane zostały z rudego aksamitu i mają … Zobacz»

Stroje rodziny z lat 90-tych XIX wieku

Marynarski mundurek chłopięcy został wykonany z granatowej tkaniny wełnianej. Kurtka ma charakterystyczny marynarski kołnierz obszyty trzema rzędami granatowej wstążki jest … Zobacz»

Sobieski i Marysieńka

Stroje stylizowane na wiek XVII, wykonane zostały na podstawie portretów Jana III Sobieskiego oraz Marii Kazimiery d’Arquien. Strój króla składa się z … Zobacz»

Mundur rektora Uniwersytetu Królewsko – Warszawskiego z ok.1823r.

Mundur został wykonany w oparciu o opis znajdujący się w publikacji „Królewski Uniwersytet Warszawski” (1816-1831) T.1 autorstwa Józefa Bielińskiego oraz … Zobacz»

Strój męski ok 1870r.

Strój męski składający się z surduta, kamizelki, spodni oraz koszuli. Krój surduta jest typowy dla ostatnich dekad XIX wieku, dość … Zobacz»

Żupan z XVII wieku

Krój stroju oparty został niemal w całości na zachowanym XVII-wiecznym żupanie należącym niegdyś do starosty krakowskiego Gabriela Tarnowskiego.[1] Żupan został … Zobacz»