Portfolio

Kategoria do której należą wszystkie produkty prezentowane na stronie Stroje z Pasja

Suknia z okresu Żałoby Narodowej

Suknia z początku lat 60. XIX wieku. Składa się ze spódnicy oraz stanika z długą baskiną. Stanik wzorowany jest męskim … Zobacz»

Żupan z opalizującego brokatu

Żupan wykonany z brokatu w opalizującym białym kolorze. Guzy lite dekorują przód i rękawy żupana. Żupan jest obszyty białym sznureczkiem. … Zobacz»

Suknia z adamaszku jedwabnego 1660r.

Rekonstrukcja sukni z adamaszku jedwabnego ozdobiona srebrną koronką. Balonowe rękawy z pęknięciem pokreślonym koronką, w otwartym rękawie widoczny jest rękaw … Zobacz»

Strój kardynała koniec XVII wieku

Prezentowany strój składa się z sutanny, mucet, piuski oraz rokiety. Szaty wykonano na podstawie porterów oraz zachowanych oryginalnych elementów stroju … Zobacz»

Suknia letnia 1897r.

Suknia została wykonana na podstawie wzoru z hiszpańskiego magazynu El Salon de la Moda z 1897 roku. Jest to toaleta … Zobacz»

Suknia dworska około 1665-1670r.

Kolejna odsłona sukni z drugiej połowy XVII wieku. Strój jest wzorowany na francuskich ubiorach dworskich. Składa się z trzech elementów: … Zobacz»

Suknia 1810-1820r.

Prezentujemy elegancką suknię z początku XIX wieku. Suknia ma dwuczęściowe rękawy, małą bufkę oraz długi wąski rękaw, który można odpruć … Zobacz»

Strój dzienny lata 40. XIX wieku

W latach 40. codzienny strój damski był bardzo skromny i stonowany. Ramiona wąskie i nieco opadające. mocno podkreślona szczupła talia … Zobacz»

Suknia balowa ok. 1797-1800r.

Prezentowana suknia wykonana jest na wzór sukni końca XVIII wieku. Składa się z otwartej sukni wierzchniej z trenem oraz sukni … Zobacz»

Strój męski lata 60. XVIII wieku

Ubiór składa się z koszuli, długiej kamizelki, justaucorps oraz krótkich spodni- cullote. Justaucorps wykonane zostały z rudego aksamitu i mają … Zobacz»