Aktualności

Informacje i wydarzenia z życia pracowni.

NIĆ. SPLOTY WOLNOŚCI

Zbliża się 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji w dniu 7 listopada w Europejskim Centrum Solidarności odbędzie … Zobacz»

Jesteśmy na 10 edycji Festiwalu Smaku w Lublinie

Stroje z pasją mają przyjemność uczestniczyć w tegorocznej jubileuszowej 10. edycji Festiwalu Smaku. Z tej okazji przygotowaliśmy ekspozycję w Muzeum … Zobacz»

Rekonstrukcje na wystawie “230 lat Tomaszowa Mazowieckiego”

Rekonstrukcje ubiorów z pracowni “Stroje z Pasją” udekorowały wystawę “230 lat Tomaszowa Mazowieckiego”, która trwa do 6 maja muzeum im. … Zobacz»

Sznurówka na okładce książki Prof. Anny Drążkowskiej

Serdecznie zapraszamy do lektury najnowszej książki Prof. Anny Drążkowskiej “Historia bielizny od XIV do końca XIX wieku” Na okładce prezentowana jest sznurówka … Zobacz»

Pokaz XIX wiecznych ubiorów podczas wystawy fotografii “Modlitwa” w Krakowie

14 października 2017 o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki A1 w Krakowie odbył się wernisaż wystawy pod tytułem “Modlitwa” oraz … Zobacz»

“Pojedynek” w TVP Historia

Serdecznie zapraszamy na film pod tytułem “Pojedynek” Pani Dagmary Spolniak, w którego powstaniu mieliśmy swój skromny udział.  Jeden ubiór męski … Zobacz»

Moda kobieca uwieczniona na kartonikach. Fotografie szczecińskich elegantek z lat 1860-1914

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy pod tytułem: “Moda kobieca uwieczniona na kartonikach. Fotografie szczecińskich elegantek z lat 1860-1914” autorstwa Katarzyny … Zobacz»

Wystawa oryginalnych ubiorów z XIX wieku już 8 marca w Opolu

Już 8 marca o godz 13.00 w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu odbędzie się wystawa oryginalnych (zabytkowych) ubiorów z naszej … Zobacz»

Kolekcja na wystawie “Ujście przez dzieje”

W piątek 24 maja otwarta została wystawa poświęcona historii Ujścia z okazji 600-lecia nadania mu praw miejskich. Wystawę zorganizował Ujski … Zobacz»

W koronkach i stalkach – o modzie i technikach krawieckich BelleÉpoque

Już 22 maja 2013 o godz 19.00 zapraszamy do MCK w Bydgoszczy na spotkanie pt. W koronkach i stalkach – o … Zobacz»