Wyróżnione

Kategoria zawierająca kilka najciekawszych naszym zdaniem produkcji. Stroje z tej kategorii są wyświetlane w rotatorze w nagłówku strony.

Suknia damska aksamitna z ok. 1882r.

Suknia składa się z dwóch części spódnicy oraz tuniki. Wzór sukni pochodzi z francuskiego magazynu „La Mode Illustree” z 1876r. Został … Zobacz»

Gorset ok.1880r.

Krój gorsetu opracowany został w oparciu o informacje oraz kroje z magazynów z przełomu 70-tych i 80-tych XIX wieku. Jest … Zobacz»

Mundur rektora Uniwersytetu Królewsko – Warszawskiego z ok.1823r.

Mundur został wykonany w oparciu o opis znajdujący się w publikacji „Królewski Uniwersytet Warszawski” (1816-1831) T.1 autorstwa Józefa Bielińskiego oraz … Zobacz»

Suknia z Tuniką z XIX wieku (1869r)

Wzór sukni wraz z wykrojem pochodzi z francuskiego magazynu “La Mode Illustree” No. 6 z 7 lutego 1869 r. Jest … Zobacz»

Gorset z Haftem

Prezentowany gorset jest typowy dla drugiej połowy lat 70-tych i lat 80-tych XIX wieku. W ówczesnych magazynach prezentowane są liczne … Zobacz»

Suknia z Różami

Prezentowana suknia jest suknią balową z początku lat 50-tych XIX wieku. Suknia wykonana została z kremowego oraz bordowego jedwabiu. Składa … Zobacz»

Żupan z XVII wieku

Krój stroju oparty został niemal w całości na zachowanym XVII-wiecznym żupanie należącym niegdyś do starosty krakowskiego Gabriela Tarnowskiego.[1] Żupan został … Zobacz»

Suknia z XIX wieku (ok 1882r)

Suknia została wykonana według wzoru zamieszczonego w magazynie “La Mode Ilustree” No.38. Suknia uszyta jest z tafty w kolorze śliwkowym. … Zobacz»

Suknia z XVII wieku (ok 1670r)

Suknia składa się ze stanika z spódnicą wierzchnią oraz ze spódnicy spodniej. Stanik sukni jest dwuwarstwowy. Wewnętrzny stanik wykonany został … Zobacz»