Suknie

Suknie historyczne wykonane w naszej pracowni

Suknia żałobna 1861r.

Prezentowana suknia jest strojem żałobnym z początku lat 60. Na ziemiach polskich był to czas obfitujący w liczne niepokoje. Po … Zobacz»

Suknia haftowana ok. 1797-1800r.

Prezentowana suknia została wykonana na wzór sukni z muzeum z Bath. Składa się z sukni wierzchniej z trenem i spodniej … Zobacz»

Stroje rodziny z lat 90-tych XIX wieku

Marynarski mundurek chłopięcy został wykonany z granatowej tkaniny wełnianej. Kurtka ma charakterystyczny marynarski kołnierz obszyty trzema rzędami granatowej wstążki jest … Zobacz»

Suknia Empirowa 1823r.

Suknia empirowa 1823 r. Prezentowana suknia została wykonana na wzór sukni z 1823 r. znajdującej się w kolekcji Snowshill Wade Costume … Zobacz»

Sobieski i Marysieńka

Stroje stylizowane na wiek XVII, wykonane zostały na podstawie portretów Jana III Sobieskiego oraz Marii Kazimiery d’Arquien. Strój króla składa się z … Zobacz»

Suknia ślubna 1880 r.

Uroczy strój ślubny wykonany według mody z około 1880 roku. Suknia posiada długi tren wykończony podwójna kontrafałdą. Stanik oraz przód … Zobacz»

Suknia strojna 1913 r.

Prezentowana suknia jest wyjątkowo uroczym przykładem stroju z ostatnich lat „wielkiej mody” . Mody, która przeminęła wraz z I-szą Wojną … Zobacz»

Suknia wieczorowa około 1830

Rekonstrukcja sukni, która powstała w naszej pracowni jest bardzo popularnym typem stroju z tego okresu. Została wykonana z kremowego jedwabiu. … Zobacz»

Strój spacerowy 1897 r.

Wykonany w pracowni Stroje z Pasją strój historyczny jest typowym ubiorem damskim z końca XIX wieku. Składa się on ze … Zobacz»

Pólsalopie lub pet en l’air ok. połowy XVIII wieku

Pólsalopie lub pet en l’air ok. połowy XVIII wieku.

Prezentowany strój składa się ze spódnicy oraz półsalopia (niekiedy zwanego też kazakinką, chociaż to określenie dotyczy raczej ubioru nieco krótszego). … Zobacz»