Stroje Damskie

Galeria wykonanych w naszej pracowni damskich strojów historycznych

Suknia żałobna 1861r.

Prezentowana suknia jest strojem żałobnym z początku lat 60. Na ziemiach polskich był to czas obfitujący w liczne niepokoje. Po … Zobacz»

Suknia haftowana ok. 1797-1800r.

Prezentowana suknia została wykonana na wzór sukni z muzeum z Bath. Składa się z sukni wierzchniej z trenem i spodniej … Zobacz»

Stroje rodziny z lat 90-tych XIX wieku

Marynarski mundurek chłopięcy został wykonany z granatowej tkaniny wełnianej. Kurtka ma charakterystyczny marynarski kołnierz obszyty trzema rzędami granatowej wstążki jest … Zobacz»

Amazonka z czerwonego sukna 1870r.

Model amazonki pochodzi z francuskiego magazynu dla kobiet „ La Mode Illustree” . Został opublikowany wraz z uproszczonym wykrojem w … Zobacz»

Suknia Empirowa 1823r.

Suknia empirowa 1823 r. Prezentowana suknia została wykonana na wzór sukni z 1823 r. znajdującej się w kolekcji Snowshill Wade Costume … Zobacz»

Sobieski i Marysieńka

Stroje stylizowane na wiek XVII, wykonane zostały na podstawie portretów Jana III Sobieskiego oraz Marii Kazimiery d’Arquien. Strój króla składa się z … Zobacz»

Halka z haftami 1830r. – 1850r.

Halka typowa dla okresu 1830r. do 1850r. Została wykonana z białej bawełny. Jest bogato dekorowana haftem z motywami kwiatów. Do … Zobacz»

Suknia ślubna 1880 r.

Uroczy strój ślubny wykonany według mody z około 1880 roku. Suknia posiada długi tren wykończony podwójna kontrafałdą. Stanik oraz przód … Zobacz»

Komplet bielizny – halka i stanik na gorset 1880 r.

Bielizna została wykonana z bawełnianego płótna. Stanik na gorset wykończony jest delikatną koronką przy dekolcie i rękawach. Przód zapinany jest … Zobacz»

Gorset letni 1880 r.

Gorset przeznaczony do stroju letniego. Tkanina- siatka sprawia, że gorset jest bardziej przewiewny i dzięki temu bardziej komfortowy w noszeniu. … Zobacz»