Aktualności

Informacje i wydarzenia z życia pracowni.

Pokaz XIX wiecznych ubiorów podczas wystawy fotografii „Modlitwa” w Krakowie

14 października 2017 o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki A1 w Krakowie odbył się wernisaż wystawy pod tytułem „Modlitwa” oraz … Zobacz»

„Pojedynek” w TVP Historia

Serdecznie zapraszamy na film pod tytułem „Pojedynek” Pani Dagmary Spolniak, w którego powstaniu mieliśmy swój skromny udział.  Jeden ubiór męski … Zobacz»

Moda kobieca uwieczniona na kartonikach. Fotografie szczecińskich elegantek z lat 1860-1914

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy pod tytułem: „Moda kobieca uwieczniona na kartonikach. Fotografie szczecińskich elegantek z lat 1860-1914” autorstwa Katarzyny … Zobacz»

Wystawa oryginalnych ubiorów z XIX wieku już 8 marca w Opolu

Już 8 marca o godz 13.00 w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu odbędzie się wystawa oryginalnych (zabytkowych) ubiorów z naszej … Zobacz»

Kolekcja na wystawie „Ujście przez dzieje”

W piątek 24 maja otwarta została wystawa poświęcona historii Ujścia z okazji 600-lecia nadania mu praw miejskich. Wystawę zorganizował Ujski … Zobacz»

W koronkach i stalkach – o modzie i technikach krawieckich BelleÉpoque

Już 22 maja 2013 o godz 19.00 zapraszamy do MCK w Bydgoszczy na spotkanie pt. W koronkach i stalkach – o … Zobacz»

Fotorelacja z wystawy „200 lat temu w garderobie”

Zapraszamy do obejrzenia kilkunastu zdjęć z wystawy „200 lat temu w garderobie”, która odbyła się w sobotę 23 lutego w … Zobacz»

(Mała) wystawa „200 lat temu w garderobie”. Piła 23 lutego 2013

I Kongres Kobiet Północnej Wielkopolski pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej zaprezentuje w galerii wystawę ubiorów z naszej kolekcji. … Zobacz»

Krótki wywiad z Anią również w wydaniu papierowym METRO

W dzisiejszym wydaniu papierowym i internetowym gazety METRO, krótki wywiad z Anią na temat prowadzonej działalności. Bezpośredni link do wydania … Zobacz»

Mundury już w Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego

Mundur rektora Uniwersytetu Królewsko – Warszawskiego z ok.1823r. oraz dwa inne ubiory z naszej pracowni są już w Muzeum Uniwersytetu … Zobacz»